fbpx

Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie istnieje od 2017 roku,  prowadzi działania na rzecz kultury i sportu w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju. 

Prezes Zarządu: Artur Gotz

Członek Zarządu: Norbert Gotz 

 

Zrealizowaliśmy wiele działań charytatywnych m.in. 
- na rzecz kobiet z nowotworem piersi (udział w Festiwalu "Piękna i Bestia" w Nysie) 
- koncert na rzecz chorej aktorki Joanny Stasiewicz w Teatrze Arlekin w Łodzi'
- koncert na rzecz Hospicjum Łupkowa w Łodzi 
- koncert na rzecz Domu Aktora Weterana w Skolimowie. 
 
Współpracowaliśmy z Ambasadą RP w Wellington, Ambasadą RP w Hawanie i Konsulatem RP w Sydney przy organizacji koncertów Artura Gotza na znaczących festiwalach m.in. PolArt Brisbane i Polish Festival, gdzie promowaliśmy polską kulturę. 
 
W 2019 roku wyprodukowaliśmy spektakl "Pierwszy raz" ze środków Miasta Łodzi, który zagraliśmy wiele razy  m.in. w Łodzi w Teatrze Nowym i AOIA, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Lublinie. Zorganizowaliśmy spotkanie dotyczące współczesnej dramaturgii z udziałem dramaturga i reżysera Michała Walczaka i Katarzyny Pilarskiej z Instytutu Teatralnego.  Więcej: http://nowy.pl/spektakle/pierwszy-raz/ 
 
 W 2020 roku zostały zrealizowane zadania: 
- Produkcja multimedialnego koncertu „Pan i pani po łódzku zakochani” i teledysku "Piątek, piąteczek, piątunio" promującego Łódź – projekt realizowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Link: https://youtu.be/kMvtZ0Ux_7c 
- „Karolina XL” – cykl słuchowisk i programów psychologicznych dla młodzieży i dorosłych w Internecie – projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Link do nagrań: https://www.youtube.com/results?search_query=KArolina+XL 
- Projekt muzyczny "Dziś idę walczyć mamo" dotyczący Powstania Warszawskiego z tekstami Mirona Białoszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Józefa "Ziutka" Szczepańskiego – współpraca przy realizacji Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Artur Gotz w ramach programu „Kultura w sieci” 
- Produkcja albumu dla dzieci "Tam, gdzie mieszkają bajki - część II" z udziałem m.in. Jana Englerta, Macieja Damięckiego, Teresy Lipowskiej, Barbary Kurdej-Szatan, reż. Tomasz Gęsikowski - projekt realizowany ze środków Fundacji Lotos.  

- Produkcja teledysku do piosenki "Miłość z Facebooka" Artura Gotza we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Ostrzeszów. 

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

KRS: 0000700808
NIP: 5272825102
REGON: 368592395
Nr konta:  84 1600 1462 1816 2394 3000 0001