„Zielona Nikola i inne piosenki”

koncert dla dzieci i promocja płyty „Artur Gotz dzieciom”

 

Piąta płyta Artura Gotza to wyjątkowy album familijny, który składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to premierowe piosenki z muzyką Artura Gotza oraz tekstami Marty Fox i Artura Gotza w nowoczesnych aranżacjach z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych. Oprócz piosenek na płycie znajdują się dwie bajki w formie słuchowisk: „Toruńskie pierniki” Artura Gotza i „Smog nas zje” Marty Fox.

 

Krążek jest debiutem artysty w roli autora muzyki i tekstów, jest to także debiutancka płyta dla najmłodszej widowni. Artur Gotz, który zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie, powrócił do tematyki dziecięcej. Artysta w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem „The Imagination” w Londynie, w którym zrealizował trzy spektakle dla dzieci.

 

Piosenki mienią się ciekawymi rytmami. Są to m.in. przebojowa „Zielona Nikola” o dziewczynce, która ubiera się na zielono i interesuje się ekologią:

 

 

Rock and roll’owa piosenka „Ugniatamy, wyrabiamy” opowiada o wspólnym pieczeniu ciasta, które może być dobrą i radosną zabawą, połączoną z tańcem. Do tej piosenki animowany teledysk przygotowało Gentle Bear Studio:

 

Utwór „Będzie dobrze” to poetycka nadzieja na lepsze jutro:

 

Na krążku znajduje się również wiele innych bajkowych postaci m.in. „Świerszczyk mały”, „Erwin Smok” czy „Paweł Raper”.

 

Dodatkowo do płyty dołączony jest śpiewnik, w którym znajdują się teksty utworów, a także nuty, aby śpiewać i akompaniować sobie na gitarze, fortepianie lub pianinie w domu, szkole czy domu kultury.